Zvukoměr, dálkové ovládání

Při některých měřeních je velmi výhodné mít možnost dálkového ovládání zvukoměru. Pokud provádíme měření hluku (vibrací) v místech, kde není možné zůstat během měření (v bytě zákazníka, na nebezpečném pracovišti, ve vozidle řízeným profesionálem) nebo u dlouhodobých měření (hluk z dopravy, hluk technologií s čekáním na nějaký typ události), je velmi výhodné pořizovat kontinuální záznam měřených dat a mít zvukoměr stále pod kontrolou.

Zcela běžnou událostí, která vyžaduje dálkové ovládání zvukoměru je například měření velmi nízkých hladin kluku (hluku pozadí). Toto měření může velmi zásadně ovlivnit už odchod nebo příchod k měřidlu. 

Dnešní zvukoměry lze dálkově kontrolovat nejčastěji s použitím Wi-Fi nebo s použitím modemu přes GSM.

Pokud není obsluha měřidla v době měření trvale u zvukoměru, nelze vždy zajistit bezproblémové a bezchybné provedení vlastního měření. V některých případech nepomůže tuto situaci vyřešit ani existující záznam měřené veličiny (výpadek signálu, přerušené napájení, zakrytí nebo přemístění mikrofonu...).

Z výše uvedených důvodů provádíme vždy tyto typy měření s dálkovým dohledem. Dálková kontrola nám umožňuje během měření, například na tabletu nebo telefonu, sledovat průběh měřené veličiny a ovládat zvukoměr. Pokud dojde během měření k nějaké anomálii, je možnost přerušit měření, vymazat tuto událost a vyřešit možný problém.

 

 

Zvukoměr v kufru pro měření v náročných podmínkách
 

vytvořeno: srpen 2017


Návrat na seznam všech článků